Mr. Robot Final Sezonuyla Geliyor!

Mr. Robot Final Sezonuyla Geliyor!

 Mr. Robot dizisi, ilk sezonunun yayınlandığı 2015 yılında izleyicilerin beğenisini kazanmış ve ikinci sezonun onayını almıştı. Kurgusunun alışılagelenin ötesinde olması, dizinin başkahramanı Elliot’un psikolojisinin gayet güzel işlenmesi, sistem eleştirisi üzerine kurgulanmış olaylar ve özellikle çekimlerde farklı planlara odaklanması diziye olan çekiciliği artırmışa benziyordu. Nitekim dizi, iki sezon daha çekildi. Özellikle izleyiciler ikinci sezondan pek bir şey anlayamadıklarından bahsetse de ilk sezondaki bilinmezlerin açığa çıktığı bir ara sezon gibiydi. Üçüncü sezon ise artık olayların ilerlediği sezondu ve bu sezonun ardından diziye uzunca bir süre ara verildi. Bu arada dizinin başrol oyuncusu Rami Malek, “Bohemian Rhapsody” filmiyle “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla da dizinin dördüncü sezon ile birlikte ekranlara veda edeceği söylendi. Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail, bu kararın dizinin başından beri yapılan planlamaya uygun olarak alındığını belirtti.

Mr. Robot’un Yapımcısı Sam Esmail’in Açıklamaları

Dizinin yapımcısı Sam Esmail, son sezon hakkında 2015 Noel Haftası’nda geçeceğini ve İngiliz dizilerinde rast geldiğimiz Noel özel bölümlerine benzeyeceğini söyledi. Esmail ayrıca, son sezonun cevapların, kanın ve ‘hacking’in sezonu olacağını da belirtti. Nitekim Mr. Robot’un son sezonu ile alakalı olarak paylaşılan görsel Esmail’in dediklerini kanıtlar nitelikte.

 

Peki son sezon kaç bölümden oluşacak? Bunun cevabı net değil ancak 12 bölüm olarak planlandığı konuşuluyor. Dizinin diğer sezonlarına baktığımızda bu rakamın doğru olacağını söyleyebiliriz.

Mr. Robot Final Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Mr. Robot finalinin çekimleri 25 Şubat’ta başlamıştı. Çekimlerin bitiş tarihi olarak 30 Temmuz 2019 gösteriliyor. Yayın tarihi net olarak bilinmiyor ancak resmi hesaplardan paylaşılan bilgiye göre bu yılın sonbaharında Mr. Robot’a kavuşacağız. Diziden final sezonuyla alakalı kısa bir tanıtım videosu paylaşıldı bile. Bu da bizlere çekimlerin artık sonlarında olduklarını gösteriyor. 

Bu kanalı izlemek isteyebilirsiniz.